Despre Misiunea Economică Afaceri.ro New York, cu Ciprian Răduț și Club Afaceri.ro Mediaș

Clubul Afaceri.ro Mediaș a găzduit un eveniment deosebit pe 30 August 2023, la cofetaria Lidia din Mediaș, cu tema “Despre Misiunea Economică Afaceri.ro New York”. În contextul unei perioade pline de misiuni economice precum Misiunea economică Afaceri.ro Finlanda, California, Gagauzia, Thailanda, Franța, Singapore sau Bali, participanții s-au adunat la Cofetăria Lidia pentru a discuta despre […]

Top zece forțe ale leadershipului 4/10

„Rolul leadership-ului este acela de a crea mai mulți lideri, nu mai mulți urmăritori.” – Ralph Nader Și iată-ne la al patrulea mini-articol despre resorturile telurice ale leadership-ului*, respectiv a patra forță ca importanță, în ierarhia mea. Știu, nu am spus despre viziune, comunicare, motivare, chestii mari cărora o să le vină rândul, însă astăzi […]

Drumeție la “Izvorul Bahluiului”

Dragi membri Club Afaceri.ro, Suntem încântați să împărtășim cu voi câteva momente speciale pe care le-am trăit în cadrul drumeției noastre la “Izvorul Bahluiului”, care a avut loc pe 26 august. Această zi a fost cu adevărat memorabilă, aducând împreună pasionați de afaceri, istorie și cultură într-o experiență înviorătoare. Am început aventura cu o vizită […]

Bucovina Invest – eveniment organizat de Club Afaceri.ro Țara Dornelor

Dragi membri ai Clubului Afaceri.ro, Avem bucuria să vă anunțăm despre un eveniment deosebit organizat de Clubul Afaceri.ro Țara Dornelor, în parteneriat cu Primăria Municipiului Vatra Dornei și Universitatea Ștefan cel Mare Suceava. Este vorba despre evenimentul “Bucovina Invest”, o serie de conferințe de afaceri ce își propune să încurajeze și să dezvolte networking-ul, precum […]